88843088 - 88843025 - 88848075 - 88843137 - 09122038368 info@hlcgroup.ir

کالیبراسیون موازی لودسل ( سنسور وزن )

shunt

کلیه مقالات

کالیبراسیون موازی لودسل ( سنسور وزن )

ارسال شده توسط پشتیبانی

کالیبراسیون موازی  لودسل : در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از شیوه های کالیبراسیون لودسل یا همان سنسور وزن آشنا کنیم در این روش با موازی کردن یک مقاومت با لودسل می توانید وزن را شبیه سازی کنید که در ادامه توضیح خواهیم داد.

استفاده از مقاومت کالیبراسیون موازی Loadcell

نیروی معادل Loadcell 

اتصالات کالیبراسیون موازی لودسل ( سنسور وزن )

ساز و کار کالیبره لودسل

 

استفاده از مقاومت کالیبراسیون موازی Loadcell

 

از آنجایی که  استرین گیج  لودسل ( سنسور وزن ) یک المان الکتریکی پسیو میباشد، برای بررسی کالیبراسیون سیستم  لودسل  (سنسور وزن ) چه در حضور و یا عدم حضور نیروی واقعی اعمال شده  بر آن، روشی ساده و در عین حال موثر وجود دارد. افزودن یک عدم توازن الکتریکی در مدار پل استرین گیج لودسل میتواند عدم توازن ناشی از به کار بردن نیروی واقعی بر لودسل را شبیه سازی کند. در اینصورت گین سیستم میتواند به گونه ای تنظیم شود که نمایشگر یا سیگنال خروجی سیستم مقادیر مشخصی از نیرو را بر روی Loadcell نشان دهند.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید توسط  کارت DAQ  شرکت NI مدل NI 2937  که مربوط به انواع پل های استرین گیج Full  و Half می باشد کالیبراسیون موازی Loadcell انجام شده است.

لودسل-daq

نکته مهم

دقت کنید که از کالیبراسیون موازی به عنوان جایگزینی برای کالیبراسیون نیروی واقعی بر یک سیستم استفاده نکنید.  کالیبراسیون موازی صرفا سیگنال معینی را به منظور بررسی تنظیمات گین یا ظرفیت برای اصلاح سیگنال فراهم میکند.

 

نیروی معادل Loadcell 

در استاندارد کالیبراسیون برای هر Loadcell معمولی، دائما یک نیروی معادل که ناشی از اتصال مقاومت کالیبراسیون موازی مشخص به یکی از پایه های پل میباشد، اعمال میکند. برای سایر لودسل ها مقادیر کالیبراسیون موازی را بر حسب تقاضا فراهم میکند.

 

اتصالات کالیبراسیون موازی لودسل ( سنسور وزن )

اتصالات استاندارد استفاده شده جهت کشش و فشردن کالیبراسیون موازی، برای هر Loadcell در استاندارد کالیبراسیون آن مشخص میباشد.

ضروری است که همواره تا حد امکان از اتصالات استاندارد استفاده شود، اگرچه خروجی مشابهی (نه برابر) از اتصال به پایه مخالف پل بدست آید. کالیبراسیون موازی نسبتا به تغییرات دمایی کوچک غیرحساس است، هرچند کالیبراسیون تنها در شرایط استاندارد آزمایشگاهی که در استاندارد کالیبراسیون Loadcell ( سنسور وزن ) ذکرشده است، با دقت بالایی صحیح میباشد.

 

مقادیر مقاومتها

مقادیر مقاومتهای موازی زیر، درصورت اتصال به پایانه های معین، خروجیهایی تقریبا به اندازه ۷۳% خروجی نامی برای Loadcell های مشخص شده فراهم میکنند.

tabel-loadcell

ساز و کار کالیبره  لودسل

جهت انجام کالیبراسیون موازی، از سازوکار زیر استفاده نمایید:

تمام نیروهای وارد بر Loadcell را حذف یا تثبیت نمایید.

صفر نمایشگر یا ترانسمیتر را به گونه ای تنظیم کنید که دقیقا مقدار ۰ را نمایش دهد.

مقاومت کالیبراسیون موازی را به پایانه های معین شده در استاندارد کالیبراسیون متصل کرده و گین یا ظرفیت را تا جایی تنظیم کنید که نمایشگر مقدار نیروی تعیین شده در استاندارد Loadcell را نمایش دهد.

مراحل فوق را تا رسیدن به کالیبراسیون قابل اطمینان تکرار نمایید.

 

 

برچسب , , , , , , , ,

  • سپتامبر 30, 2014

منتظر شما در کانال تلگرام شرکت هستیم

می خواهم از قیمت محصولات جدید مطلع شوم