88843088 - 88843025 - 88848075 - 88843137 - 09122038368 info@hlcgroup.ir

واردات تجهیزات صنعتی و الکترونیک از چین

کلیه مقالات

واردات تجهیزات صنعتی و الکترونیک از چین

ارسال شده توسط پشتیبانی

درد دل با متخصصان کشور عزیزمان

با اینکه می دانیم همه متخصصان به نوعی با این مشکلات دست و پنجه نرم کرده اند اما برای یک دل شدن می نویسیم.

بیش از ۱۲ سال است که در حوزه طراحی، آموزش و فروش تجهیزات ابزار دقیق، اتوماسیون و الکترونیک فعالیت کرده ایم و در این مسیر با مشکلات متعددی در حوزه تامین تجهیزات و قطعات مواجه بوده ایم.

به همین دلیل به رایزنی با شرکت های بازرگانی (به اصطلاح خودشان مهندسی بازرگانی ) پرداختیم، بدین امید که بتوانند مشکلات ما را حل کنند اما متاسفانه با مشکلات عمیق تری برخورد کردیم:

– شرکت هایی که دلال بودند و می گفتند نفر اول الکترونیک و اتوماسیون ایران خودشان هستند و با کلی تاخیر در جواب پاسخگویی استعلام و قیمت های خارج از منطق، زمان ما را هدر می دادند.

– شرکت هایی که واردات گلچین شده انجام می دادند (به قول خودشان سفارشات خاص). قیمت اجناس را طوری بیان می کردند که انگار می خواهند با همین یک سفارش آینده شرکت خودشان را تضمین کنند.

– شرکت هایی که از قطعات و تجهیزات هیچ گونه اطلاعی نداشتند به همین دلیل نمی توانستند مشاوره خرید صحیح، مشاوره خرید اجناس مشابه و راه اندازی آنها را بدهند.

-فعالیت بعضی از شرکت ها محدود بود، به عنوان مثال: فقط قطعات الکترونیک وارد می کردند و یا هر چیزی که به قول خودشان supplier (همان تامین کننده فارسی خودمان می شود) آنها متوجه شود  و  مدام می گفتند پارت نامبر بدهید و زمانیکه سؤال می کردیم پارت نامبر جعبه، برد و کانکتور را از کجا باید پیدا کرد پاسخ می دادند از اینترنت!!!

-بعضی از شرکت ها هم جو گیر شده بودند و می گفتند ما فقط کانتینری می آوریم، آن هم حداقل ۲۰ فوت. خودتان محاسبه کنید که در یک کانتینر ۲۰ فوتی چقدر قطعات الکترونیک، سنسور و تجهیزات ابزار دقیق جا می گیرد؟!؟!

با توجه به مطالب ذکر شده، متخصصان به ناچار خود مبادرت به انجام واردات می کنند و علاوه بر زمان مفیدی که هدر می رود دچار مشکلات ترخیص و یا کلاهبرداری اینترنتی هم می شوند ( یا اجناس نمی رسد و یا اشتباهی می رسد!) در هر صورت هیچ ضمانتی در مورد پول و جنس نیست که طبق اعلام اتاق بازرگانی ایران-چین آمار بالایی می باشد.

در نتیجه مجبور می شوند از فروشگاه هایی خرید کنند که اطلاعی از استانداردهای صنعتی نداشته و تنها به فکر ارزانی هستند و محصولات، بدون پشتیبانی فنی وارد می کنند.

شاید در ورزش بتوان با یک قطعه عکس با لباس ورزشی به ورزش کمک کرد اما چیزی که واضح است با داشتن یک عکس کنار دیوار چین و یا داشتن کارت بازرگانی نمی توان به متخصصان کشور کمکی کرد.

 در جهت حل مشکلات مطرح شده؛ شرکت کنترل دیجیتال نوین با راه اندازی دفتر کار خود در شهر الکترونیک (شنزن) و در مرکز فروشگاه های الکترونیک چین و با نام تجاری JIT و با شعار

وسعت انتخاب متخصصان کشور بایستی جهان باشد نه ایران

آماده ارائه خدمات واردات زیر به شما عزیزان است:

Import_Service

*تجهیزات ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی مانند:کارت های داده برداری و دیتالاگر

تخصص اصلی مجموعه کنترل دیجیتال نوین در حوزه کارت های داده برداری و دیتالاگر ( Data Acquisition & Logger ) است به همین دلیل خدماتی متناسب با پروژه شما ارائه می دهیم. علاوه بر کارت هایی که طبق سفارش وارد می کنیم دارای انبار قوی در این حوزه نیز هستیم.

برخی از برندهایی معروف و پر مصرف در ایران را در ادامه معرفی خواهیم کرد:

شرکت Advantech دارای کارت های داده برداری با سرعت بالا می باشد و در حال حاضر بالاترین دقت آنها ۱۶ بیت است.

شرکت JITDAQ در حوزه دقت، بسیار قوی می باشد و کارت های ۲۴ بیتی با تنوع بسیار دارد در تصویر زیر معروف ترین کارت آنها را مشاهده می کنید که کارت DAQ از نوع Redundant است. در این کارت اگر به هر دلیل ارتباط با کامپیوتر قطع شود به مدت ۱۳ سال می تواند اطلاعات را در حافظه خود با سرعت تعیین شده قرائت و ذخیره کند.اخیرا کارت های سرعت بالا را هم وارد بخش تحقیقات خود کرده اند.

شرکت NI یا همان National Instruments در حوزه کارت های داده برداری با دقت و سرعت بالا فعالیت می کند.

شرکت ADlink بیشتر بر روی حوزه Life Time فعالیت می کند.

لازم به ذکر است که کارت هایی با برندهای متفاوت را طبق سفارش مشتری وارد کرده ایم مانند: Omega, Eagle, DrDAQ, Dini Argeo

نحوه سفارش:

روش اول: استفاده از خدمات مشاوره شرکت، برای این منظور لطفا مشخصات پروژه خودتان را از طریق ایمیل و یا فکس برایمان ارسال کنید تا کارت مناسب پروژه شما را بصورت تضمینی معرفی کنیم.

روش دوم:اگر مشخصات فنی کارت را می دانید ولی به برند خاصی تاکید ندارید لطفا از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.( لطفا موبایل و ایمیل را بصورت کامل و صحیح وارد کنید تا کارشناسان بتوانند با شما تماس بگیرند)

http://www.hlcgroup.ir/daq

روش سوم:ارسال مدل کارت و برند تا در اسرع وقت استعلام قیمت داده شود.

در این روش مدل کارت را بصورت کامل اعلام کنید و حتما به accessories ( وسایل جانبی )توجه کنید زیرا در بعضی موارد در تصویر تبلیغاتی، کلیه وسایل جانبی مانند: ترمینال برد، کابل و … وجود دارد اما شما فقط کارت را سفارش داده اید. هر وسیله جانبی دارای کد مخصوص به خود است.

کارت Redundant DAQ از شرکت JITdaq می باشد و دارای سه کانال ۲۴ بیتی است که به راحتی می توانید حتی لودسل، استرین گیج و LVDT را به آن

متصل کنید و می تواند اطلاعات ورودی آنالوگ را به مدت ۱۳ سال در خود ذخیره کند همچنین می توانید اطلاعات را بصورت آنلاین در کامپیوتر مشاهده کنید.

کارت DAQ 24 بیتیانواع مبدل سیگنال جهت لودسل،ترموکوپل، ارتعاشات، PH، استرین گیج و همچنین مبدل پروتکل های صنعتی، انواع ایزولاتور ها و Duplicator 

مبدل سیگنال پروتکل

 

*سنسور

در ثبت سفارش سنسورها حتما به موارد زیر توجه فرمایید:

-برخی از سنسورها پس از ثبت سفارش تولید می شود به همین دلیل دارای زمان تحویل هستند زیرا سنسورهای پر مصرفی نیستند و برای تولید کننده آنها صرف اقتصادی ندارد که تولید و انبار کنند مانند استرین گیج

-برخی  از سنسور ها طبق سفارش پارامترهای مشتری ساخته می شوند به عبارت دیگر اسمبل می شوند که این گروه هم زمان تحویل دارد ولی از گروه بالا کمتر است.مانند سنسور های تعیین ارتفاع راداری که بر مبنای طول مخزن اسمبل می شود.

-بعضی از سنسورها دارای حداقل تعداد سفارش هستند که از طرف تولید کننده مشخص می شود عموما به دلیل اینکه ارزان هستند مثلا استرین گیج دارای قیمتی در حدود ۵۰ الی ۶۰ هزار تومان دارد که اکثرا هر ده عدد فروش می رود یا سنسور های دما LM35 که حداقل ۵۰  عددی است.لازم به ذکر است که می توانید در بعضی مواقع حتی یک عدد هم بخرید ولی سازنده قیمت یک عدد را عموما در حدود نصف حداقل تعداد سفارش اعلام می کند که مقرون به صرفه نیست.

-آمار موفقیت واردات سنسور های خاص از جمله نظامی در مجموعه ما حدودا ۶۰ درصد است. واردات برخی از سنسورها به راحتی نیست به دلیل اینکه هم در ایران و هم در جهان دارای محدودیت هستیم و تولید کننده بایستی با خود مشتری مستقیما در تماس باشد تا از پروژه ای که سنسور در آن استفاده می شود کاملا مطلع شود و بعضی از سنسور ها دارای کدفعال سازی هستند و یا شامل گارانتی نیستند. عموما قیمت این دسته از سنسور ها بسیار بالا می باشد زیرا توسط واسط اروپایی خرید می شود.در مورد این دسته از سنسور ها حتما نکات زیر را جدی بگیرید تا فعالیت واردات سخت و هزینه بر نشود:

سفارش خود را تنها به یک شرکت واگذار کنید و از صد شرکت استعلام نگیرید.

شرکت وارد کننده حتما بایستی دارای اطلاعات فنی کامل در حوزه همان سنسور داشته باشد مثلامی خواهید سنسور گشتاور وارد کنید کافی است بدانید که شرکت در حوزه سنسور گشتاور چه اطلاعات فنی دارد.

سابقه واردات سنسور های نظامی را داشته باشد.

تا از موارد بالا مطمئن نشده اید هر گز شماره و برند سنسور را اعلام نکنید

متاسفانه بعضی از مشتری ها سفارش خود را به واحد تدارکات و یا مسئول خرید می دهند این افراد هم از طریق فکس به صد شرکت و فروشگاه ارسال می کنند در عرض یکی دو روز ۵۰ شرکت و فروشگاه از طریق ایمیل یاهو و با آی پی ایران و یا کشور های دیگر استعلام می گیرند.

خودتان بگوئید،مصرف یک سنسوری که کلا  100 عدد در سال است و طبق سفارش ساخته می شود چگونه شده که در عرض یکی دو روز ۵۰ درخواست خرید داشته باشد آن هم از یک نقطه خاص در جهان. با این کار شما زمینه را برای دلال ها (اکثرا خود مدیران فروش و بازرگانی همان شرکت تولید کننده هستند) و یا بالا رفتن قیمت توسط تولید کننده باز می کنید و در برخی موارد متاسفانه مسیر را بصورت کل از بین می برید.

-بعضی از سنسور ها دارای مشابه هستند و یا در بازار ایران هم پیدا می شود که در این حوزه شرکت خدمات مناسبی به شما خواهد داد تا خسارت نبینید.

برخی از سنسور هایی که وارد کرده ایم (با خروجی جریان، ولتاژ و یا پروتکل خاص مانند مدباس):

PH, EC, FLOW METER, GAS, PRESSURE SENSOR, VACUUM SENSOR, AIR PRESSURE SENSOR, ACCELEROMETER, MAGNETOMETER, IEPE, ICP, COLOR SENSOR, CCD, SPECTROMETER, LVDT

نحوه سفارش:

روش اول: ارسال اطلاعات فنی پروژه مورد نظر و یا اطلاعات فنی سنسور.شرکت به شما پیشنهاداتی را ارائه خواهد داد

در ثبت سفارش سنسور حداقل موارد ذیل را مطرح کنید:

نوع سنسور، بازه اندازه گیری، دقت، ظاهر فیزیکی واستاندارد های خاص(اگر مهم است)، نوع خروجی (۴-۲۰mA,0-5V, Modbus) ، تعداد درخواست

مثال:

سنسور فشار، بازه ۰ الی ۶۰۰ بار، دقت ۰٫۱ بار، به شکل قلمی ¼ اینچ و استاندارد خاصی نیاز نیست، خروجی ۴-۲۰mA و به تعداد ۵ عدد

سنسور ارتعاش، بازه ۰-۱۰۰mm/s، دقت ۰٫۱، ظاهر و استاندارد خاصی نیاز نیست، خروجی مدباس، تعداد یک عدد

روش دوم: ارسال پارت نامبر و نام تولید کننده تا در اسرع وقت استعلام قیمت داده شود.

در این روش پارت نامبر بصورت کامل اعلام شود و حتما به accessories ( وسایل جانبی )توجه کنید زیرا در بعضی موارد در تصویر تبلیغاتی از سنسور، کلیه وسایل جانبی مانند کیف، کابل و … وجود دارد ولی شما فقط پارت نامبر سنسور را ثبت کرده اید و بایستی مجددا وسایل جانبی را ثبت کنید که در زمان و پول خسارت خواهید دید.هر وسیله جانبی دارای پارت نامبر مخصوص به خود است.

البته مشاورین شرکت حتما موارد فنی و ثبت سفارش را به شما اعلام خواهند کرد.

استرین گیج و لوازم جانبی نصب آن، جهت اندازه گیری کرنش و تنش.

استرین گیج و لوازم جانبیLVDT سنسور اندازه گیری بسیار دقیق جابجایی است.شرکت کنترل دیجیتال نوین نماینده فروش برند Soway در ایران است.مزیت این برند با دیگر LVDT ها مانند Dacell و… این است که دارای یک آمپلی فایر به همراه سنسور است.قیمت بسیار مناسب و کیفیت خوب آن از مزیت های دیگر این برند است.

واردات lvdtسنسور اندازه گیری ارتعاشات IEPE و ICP از دیگر سنسور هایی است که می توانیم خدماتی را به شما ارائه دهیم که علاوه بر سنسور، کارت های اختصاصی داده برداری، دیتالاگر و ترانمسیتر های اندازه گیری ارتعاشات را نیز در لیست محصولاتمان داریم. که دارای قیمت و کیفیت مناسب می باشد.

سنسور ارتعاش iepe

*آی سی و قطعات الکترونیک صنعتی

از دیگر خدمات مجموعه می توان به واردات قطعات الکترونیک، آی سی های خاص مانند: ADC, DAC, Converter, IGBT و ترانزستورهای قدرت و فرکانس بالا را نام برد در این مسیر می توانیم مشاوره در جهت انتخاب صحیح قطعات، جایگزینی قطعات و پیشنهاد آی سی های خاص را نیز انجام دهیم.

نحوه سفارش:

برای واردات قطعات الکترونیک فقط کافی است پارت نامبر کامل قطعه، دیتاشیت و تعداد آن را برایمان ارسال کنید.توجه فرمایید که قطعات دارای یکسری کاراکتر هایی در انتها هستند که عموما شکل قطعه، نظامی بودن آن را تعیین می کند و کاراکترهای ابتدا قطعه عموما شرکت سازنده را مشخص می کند.در صورتیکه عدم حساسیت به شرکت سازنده ،حتما اعلام کنید تا از دیگر شرکت ها بتوانیم تهیه کنیم به عنوان مثال:

AD7730  پارت نامبر ناقص است و AD7730BRZ یک پارت نامبر کامل است کلمه AD اسم شرکت سازنده، Analog device است و کلمه BRZ شکل و درجه دما را مشخص می کند.

در ایران اگر به فروشنده بگویید AD7730 حتما قطعه را به شما می دهد چون عموما فقط یک مدل را دارند ولی در چین همه مدل ها موجود است برای همین سفارش را ناقص می دانند.

در مورد قطعات الکترونیک بزرگ مانند IGBT علاوه بر پارت نامبر آن حتما تصویر واضح آن را نیز ارسال کنید اگر در دیتاشیت آن وجود داشت نیازی نیست.

نکته آخر،به دلیل اینکه برخی از قطعات دارای قیمت پایین هستند و از آنجایکه هزینه حمل و نقل و ترخیص بر روی تعداد تقسیم می شود اگر تعداد کم باشدمی تواند قیمت قطعه را بسیار افزایش دهد به عنوان مثال یک قطعه 20 هزار تومانی شاید به رقم ۲۰۰ هزار تومان برسد از طرف دیگر بعضی از فروشندگان نیز دارای حداقل تعداد سفارش هستند.

واردات قطعات الکترونیک

*جعبه و کانکتور های خاص

می توان گفت جعبه یا BOX و کانکتور جز کم ارزش ترین موارد در طراحی هستند اما متاسفانه در ایران کمبود بسیاری را در این حوزه حس می کنیم. افرادی که تصور می کنند برای آوردن یک باکس نیازی به تخصص وجود ندارد و می توان هر چیزی را به فروش برسانند و همیشه طراحان به دلیل عدم استفاده درست از باکس و اتصالات دچار ضعف در فروش می شوند.

باکس باید دارای استاندار های صنعتی باشد به عنوان مثال DIN Rail باشد و یا IP داشته باشد و همچنین ظاهری شبیه به تجهیزات صنعتی داشته باشد تا بتوانیم با حداقل هزینه و فقط با پلی کربنات، یک محصول حرفه ای ساخت نه اینکه با لیزر و دریل و … تازه جعبه سازی کنیم.

متاسفانه این تجهیزات در چین دارای پارت نامبر نیستند. به زودی لیستی از باکس و کانکتور را منتشر خواهیم کرد.

واردات جعبه واردات کانکتور های خاص

*خرید از سایت های خارجی

یکی از خدمات مهم مجموعه ما، در حوزه واردات اجناس شما از سایت های خارجی است. جهت خرید از سایت های خارجی حتما به نکات زیر توجه فرمائید:

-متاسفانه زمانیکه از سایت های خارجی خرید می کنید امکان دارد که جنس به دست شما هرگز نرسد و یا جنس را اشتباهی ارسال کنند در این حالت نمی توان کاری کرد زیرا پول از حساب شا خارج شده است. متاسفانه اکثر کسانی که به نمایندگی از شما، از سایت های خارجی خرید می کنند می گویند که اگر جنس اشتباهی آمد پول را بر می گردانند و یا هرگز پول شما از بین نمی رود اما در عمل اینجوری نیست. در صورت خطا، ادبیات متفاوتی برای این موضوع استفاده می کنند به عنوان مثال شما بایستی خودتان جنس اشتباه را بر گردانید چین، تا ما پول شما را بتوانیم بگیریم حالا پول حمل و نقل هم باید بدهید که بعضی مواقع هماهنگی و ارسال جنس به چین هم قیمت جنس و یا بیشتر از قیمت جنس می شود.

ما قبل از ارسال جنس به ایران و یا پرداخت پول به چینی ها حتما از جنس عکس می گیریم و برای شما ارسال می کنیم زمانیکه شما جنس را تایید کردید پول پرداخت می شود سپس جنس به ایران منتقل می شود در این حالت اگر جنس اشتباهی باشد شما در مبدا متوجه خواهید شد و اگر شخص وجود خارجی نداشته باشد هم معلوم می شود تا نتواند کلاهبرداری کند.

-ببعضی از سایت ها مانند Ebay تجهیزات دست دوم می فروشند در این حالت یک مهلت تست تعیین می شود زمانی این نوع خرید را انجام دهید که اختلاف قیمتی زیادی بین جنس نو و جنس دست دوم وجود داشته باشد و یا اینکه ارزش جنس بالای ۷۰۰۰ دلار باشد تا بتوانیم یک کارشناس برای چک کردن تجهیزات ارسال کنیم.

معرفی برخی سایت های خرید اینترنتی:

Alibaba جهت خرید عمده می باشد

Aliexpress جهت خرده فروشی می باشد

Digi-key و Mouser مر بوط به سایت های خرید قطعات است و دارای موتور های جستجوگر قوی هستند

نحوه سفارش:

لینک محصول مورد نظر را به همراه تعداد برایمان ارسال کنید تا در اسرع وقت قیمت اعلام شود.

لازم به ذکر است که برخی از اجناس دارای چندین مدل هستند حتما اگر این چنین بود علاوه بر لینک محصول، مدل مورد نظر خود را نیز ارسال کنید.

ali-baba-logo-4

*ماژول و برد های الکترونیک

شما می توانید هر نوع برد و یا ماژول الکترونیکی را به ما معرفی کنید تا برایتان وارد ایران کنیم در این حوزه علاوه بر واردات جنس مورد نظر شما، می توانیم خدمات طراحی، تولید و مهندسی معکوس را نیز انجام دهیم که در تیراژ بالا قیمت های بسیار عالی می توانیم خدمتتان اعلام کنیم.

نحوه سفارش:

جهته انتخاب برد و یا ماژول ها می توانید به سایت های بالا مراجعه کنید و یا مشخصه فنی دلخواه خود را ارسال کنید تا بتوانیم برد و یا ماژول مور نیاز شما را پیشنهاد دهیم. در این حوزه تعداد، تاثیر بسیاری دارد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.


Electronic-Equipment-Circuit-Design

 

برچسب , , , , ,

  • دسامبر 2, 2015

منتظر شما در کانال تلگرام شرکت هستیم

می خواهم از قیمت محصولات جدید مطلع شوم